עבודות אקדמיות לדוגמא

כתיבת עבודה סמינריונית בתשלום. יש מי שיעזור לכם (צילום: shutterstock)

צרו קשר עוד היום אנו נדאג לכל השאר:
054-630-9588 סבינה

עבודות אקדמיות לדוגמא – טיפים חשובים!

עבודות אקדמיות מהוות במרבית התארים כלי משמעותי להערכת הידע של הסטודנט ונעשה בהם שימוש ניכר ולרוב בשמה אקדמית נדרש הסטודנט הממוצע להגיש לפחות 2-3 עבודות אקדמיות ולעיתים קרובות אף הרבה יותר, תלוי בסוג התואר, בחוג הלימודים ואף בסגנון המרצה.

טיפ ראשון וחשוב – דרישות מבנה עבודות אקדמיות לדוגמא

הדרישות לעבודות אקדמיות מגוונות וכאמור תליות נושא ומקצוע. אם זאת, ישנו מבנה בסיסי אחיד בנדרש על ידי רוב המרצים ובמרבית המקצועות. המבנה הביסי כולל שער, תוכן עניינים, מבוא או הקדמה, גוף העבודה, סיכום, רשימות מקורות ונספחים במידה ויש. העבודות מודפסות והגופן הנהוג הינו דיוויד, גודל 12, רווח כפול ושוליים סטנדרטיים.

טיפ שני – רשימת מקורות כבסיס חשוב לעבודה

מעבר לפרטים הטכניים, כתיבת עבודות אקדמיות דורשת השקעה, ידע והעמקה. פרט חשוב ומשמעותי הינו בניית רשימת המקורות עלייה מתבססת העבודה כולה. בעבודות אקדמיות נדרש לעשות סימוכין ועל כן מצופה מהסטודנט לאתר מגוון מאמרים הקשורים ורלוונטיים לנושא העבודה ולשלבם באופן אינטגרטיבי ורלוונטי בכתוב. כדי לגשת לכתיבת העבודה חשוב להגדיר את הנושא ולאתר מקורות ספרותיים בהתאם. יש לציין שמדובר בעבודת הכנה בלבד ואם כתיבת העבדה סביר שיחול שינוי ברשימת המקורות, חלק יתבררו כפחות מתאימים וסביר כי יהיה צורך גם במקורות נוספים. חשוב מאוד להיצמד לדרישת המרצה ולמספר המקורות המינימלי שהגדיר יש מרצים שגם מגבילים את מספר המקורות ולכן ולא תמיד יותר, זה יותר טוב, שימו לב לכך.

טיפ שלישי – היצמדו לדרישות המרצה.

בהמשך לטיפ הקודם, דרישות המרצה הינם המשמעותיות ביותר בכתיבת עבודה טובה ואיכותית שכן הוא זה שמעריך אותה. לכן, ייתכן והשקעתם מאוד בכתיבה אך עם התעלמתם מהדרישות, הערכת העבודה והציון יפגעו בהתאם וחבל. לכן במידה ומשהו לא ברור בהנחיות תשאלו את המרצה והתייעצו אתו. נכון שמפחיד לשאול שאלות מיותרות, אבל מצד שלי, חבל להפסיד נקודות על פרטים טכניים שלא ברורים לכם, רק כי לא שאלתם, או גרוע מכך, להבין לא נכון א ההוראות ולרשום עבודה שונה ממה שהמרצה התכוון.  יש קורסים רבים שמשקל העבודה האקדמית הוא מרבית הציון בקורס ולכן הדיוק חשוב.

טיפ רביע ואחרון – היעזרו בדוגמאות

כדי לכתוב עבודה טובה שווה להיעזר בדוגמאות וטיפים מסטודנטים אחרים שכתבו גם הם עבודות דומות. ניתן ללמוד רבות מכתיבת עבודה לדוגמא טובה ולהיעזר בה לצורך העבודה האישית שלכם. לנוחותכם מצורפת עבודה לדוגמא בתחום שיטות מחקר. בהצלחה!

סגירת תפריט
נגישות

צרו קשר