השכלה גבוהה – שלב חשוב להצלחה בהייטק

המועצה להשכלה גבוהה היא המוסד הממלכתי האמון על ענייני ההשכלה הגבוהה בישראל. היא זו שמתווה את מדיניות המערכת להשכלה גבוהה.

לפי נתונים שהיא פרסמה לומדים כיום מעל 300,000 סטודנטים ב-62 מוסדות להשכלה גבוהה:

8 אוניברסיטאות – ירושלים, תל-אביב, באר שבע, טכניון ועוד.

20 מכללות אקדמיות מתוקצבות – גליל מערבי, תל-חי, ספיר, רופין ועוד

12 מכללות אקדמיות פרטיות – הבינתחומי הרצליה, המרכז האקדמי פרס ועוד

21 מכללות אקדמיות שמתמקדות בחינוך – וינגייט, המכללה ע”ש דוד ילין, המכללה ע”ש א.ד. גורדון, הרצוג ועוד.

מה מקום מקצועות ההייטק?

עקב הביקוש ההולך וגדל של תעשיית ההייטק בישראל לכוח אדם משכיל ומיומן התקבלה החלטה גורפת להגדיל את מספר הסטודנטים במקצועות הייטק. ניתן למצוא כיום שאחד מכל ארבעה סטודנטים לומד הנדסה ומדעי המחשב.

בין המקצועות המוגדרים כמקצועות הייטק: מדעי המחשב, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מחשבים, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת תוכנה ועוד.

חברות הייטק מבוססות, כמו גם סטארטאפים – חברתיים, מדעיים וכד’ – כולם מציעים מגוון רחב של משרות הייטק אבל רוצים את הסטודנטים שהצטיינו יותר בלימודים, מעדיפים את הסטודנטים שהגישו עבודות טובות, יצירתיות ועם מעוף.

מה השתנה בדרישות?

אם בעבר רק הציון היה חשוב, מסתבר שדווקא בהייטק גם עבודות שהסטודנטים מגישים הופכות להיות מוצר שניתן לציין אותו בקורות החיים. לכן מסתבר יותר ויותר שאי אפשר לכתוב עבודה אקדמית מכל סוג שהוא (סמינריון, עבודה לתואר וכד’) כלאחר יד. כל עבודה צריכה להיות מושקעת, רצינית, יצירתית וטובה; כזאת שתעניק לסטודנט ציון טוב.

פעם רוב הסטודנטים היו צריכים תוך כדי הלימודים גם לעבוד למחייתם, היו לחוצים בזמן, ולעתים בלית ברירה היו מגישים את המשימות, המטלות והעבודות רק כדי לקבל ציון “עבר”. היה נהוג לחשוב שבהמשך זה לא ישנה כל כך כי ברגע שיתקבל התואר הכל יהיה בסדר.

היום, כאשר ממש כמו בעבר המצב הוא שרוב הסטודנטים עדיין צריכים במשך הלימודים גם לעבוד למחייתם וכמובן גם לעמוד בהגשה בזמן – אפשר ורצוי לבקש ולקבל עזרה.

צריך לזכור שעבודה אקדמית טובה יכולה להיות רפרנס לכל דבר למעסיק פוטנציאלי.

מגוון משרות הייטק המוצעות כיום בישראל ובעולם כולו הוא ענק. הצורך הוא אדיר ורק ילך ויתגבר בגלל שההתפתחות הטכנולוגית לא נעצרת אלא ממשיכה בדהרה קדימה. אבל כמו שצויין, מספר האנשים הלומדים מקצועות שיעזרו להם למצוא עבודה בהייטק הולך וגדל גם הוא. לכן ההיצע שעומד לרשות המעסיקים שמחפשים אנשים טובים גם הוא גדל.

סטודנט שחושב קדימה יכול לעשות שני דברים שעשויים לקדם את מקומו: לחפש משרת סטודנט בהייטק תוך כדי הלימודים, ולבלוט בשטח. עבודה אקדמית טובה, מקצועית, יצירתית יכולה לעזור לבלוט.

כמו שהוזכר אם פעם רק עצם השגת תואר לעתים הציונים היו חשובים כשבחנו מועמד, או במבחני הכניסה שבחלק ממקומות העבודה ביקשו לעשות, הרי שכיום עבודה אקדמית טובה, מקצועית ואיכותית יכולה להיות נקודת ציון נוספת ליכולות והחשיבה של הסטודנט.

 

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים