עבודת סמינריון בתואר שני

ההבדל בין עבודות סמינריון בתואר שני לבין עבודות סמינריון בתואר הראשון

על מנת להבין את ההבדל בין עבודות סמינריון שנכתבות בתואר השני לבין עבודות סמינריון שנכתבות במסגרת התואר הראשון, יש להבין תחילה את ההבדל בין התארים האקדמיים הללו. אולם לפני ההבדלים יש להסביר היטב את כל אחד מהתארים.

תואר-ראשון או בשמו האחר תואר “בוגר,” הוא תואר אקדמי בסיסי רב תחומי שנלמד במוסדות אקדמיים וחל על תקופה של כשלוש שנים בממוצע. תואר ראשון מהווה את נקודת ההתחלה של השכלה אקדמית. בתואר ראשון לומדים את כל התכנים הבסיסיים שמהם ניתן להתפתח ולהתמקד סביב נושא ספציפי. בתואר ראשון לומדים לראשונה כתיבה מדעית, לומדים גם את הבסיס לשיטות מחקר. כאשר סטודנט לתואר בוגר מסיים את הלימודים האקדמיים, יש לו השכלה בסיסית ואת כל מה שהוא צריך על מנת לעבוד או לבחור להמשיך ללמוד.

תואר שני, או בשמו האחר “תואר-מומחה”, הוא תואר יותר ממוקד סביב נושא ספציפי. תואר שמתבסס על הנלמד בתואר הראשון אולם הוא יותר מקיף ויותר ממוקד סביב תחום עניין אחד. למשל כמו בלימודי פסיכולוגיה. בלימודי פסיכולוגיה לתואר הראשון לומדים את הקורסים הבאים: מבוא ללימודי פסיכולוגיה, סטטיסטיקה-תיאורית, פסיכולוגיה של האישיות, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חברתית ופסיכולוגיה ניסויית. מקבץ זה של קורסים מהווה כהשכלה בסיסית של לימודי הפסיכולוגיה,זאת אומרת שעל סמך הבסיס הזה הסטודנט יכול לבחור ללכת לכל כיוון תעסוקתי או אקדמי שרוצה.

תואר- שני בלימודי פסיכולוגיה הוא למידה לעומק של אחד מהתחומים שנלמדו בקורסי הבסיס. למשל סטודנט שהצטיין בלימודי הפסיכולוגיה החברתית בחר להרחיב את מה שלמד בקורס ובחר ללמוד תואר שני בלימודי פסיכולוגיה חברתית. בשונה מלימודי תואר ראשון, בתואר שני לא ילמד את הבסיס לפסיכולוגיה חברתית, אלא ילמד פסיכולוגיה חברתית לעומק, ובסוף הלימודים מבחינה מקצועית ייחשב לפסיכולוג-חברתי.

אוקי, הבנו את ההבדלים בין התארים אבל מה לגבי עבודות סמינריון?

כפי שנטען מקודם, על מנת להבין את ההבדלים בין עבודות סמינריון של התואר השני לבין עבודות סמינריון של התואר הראשון יש להבין את ההבדל בין התארים הללו. בתמצות, ההבדל בין תואר ראשון לתואר שני הוא במידת המורכבות של הלימודים. בתואר ראשון לומדים את הבסיס, בתואר שני מתמקדים באחד מתחומי הבסיס לעומק ומרחיבים אותו. אותו בסיס רעיוני מתקיים גם בעבודות הסמינר של התארים הללו. בעבודת סמינר לתואר הראשון לומדים את הבסיס לעבודה מחקרית ומתנסים בדרך כלל בשתי שיטות מחקר;י לעומת זאת, עבודת סמינר של תואר שני היא יותר מורכבת, דורשת יותר ידע וכישורי הבעה בכתב. הנושאים יותר מורכבים וישנה אפשרות לכתוב עבודה ביותר שיטות מחקר. כמו כן, בעבודות אלו הספרות המחקרית צריכה להיות רחבה יותר. לסיכום, ההבדל העיקרי בין עבודות סמינר לתואר הראשון והשני הוא ברמת הכתיבה, ספרות מחקרית, שיטות המחקר ולבסוף במורכבות של נושאי העבודה. הבדלים אלו משקפים את הפער המהותי שבין תואר ראשון לתואר שני.

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים