עריכה לשונית

בשונה מדיבור שבעל פה, כאשר אנו כותבים טקסט אקדמי להגשה – עבודה אקדמית, עבודה סמינריונית או עבודת דוקטורט – עליו להיכתב בהתאם לכללים ולקווים מנחים של שפה תקנית ושל מערכת הלימודים האקדמאית. המילים הכתובות הן כרטיס הביקור של כותב העבודה, ולכן עליהן להיות מנוסחות בצורה ברורה ביותר, הגיונית, רציפה ונטולת שגיאות למיניהן.

דיבור הוא דבר שלרוב נעשה בלי חשיבה מוקדמת או מתוכננת, בשונה מכתיבה אקדמית, היוצאת לאור לאחר תהליך אנליטי ולעיתים ארוך. כל חיבור אקדמי או עבודות אקדמיות יכולים לרתק את הקוראים, אך אם לא יעבור עריכה לשונית, המסר שלהם לא יועבר בצורה ראויה, לא יובן ולא יעורר עניין. יש צורך ליישם עריכה לשונית נכונה או עריכת טקסט, הנעשית יחד עם הגהה של התוכן הכתוב. המטרה היא העלאת רמת הכתיבה, תיקון שגיאות כתיב ויצירת עבודה אסתטית. עריכה לשונית טובה ונכונה תעזור לקהל היעד לקרוא את העבודה בצורה מעניינת ושוטפת יותר, תפשט את הנאמר בטקסט ותעשיר את אוצר המילים.

 

תתכוננו מאחר שמרבית האנשים לא בקיאים ברזי השפה העברית בצורה מעמיקה, צוות המומחים של אתר ויקידמיה יכול לקחת על עצמו את כל התפקידים של ביצוע עריכה לשונית והגהה לעבודה האדמית.

עריכה לשונית – מהי כוללת?

תן לנו בוויקידמיה לבצע עבורך את הפעולות הבאות שיכללו פישוט של ניסוח מעורפל והפיכתו לברור וקוהרנטי, פיסוק נכון ותיקון שיבושי לשון, מחיקה של מילים, משפטים ופסקאות שאינם רלוונטיים לטקסט, בניית סדר לוגי של התוכן הכתוב, ניסוח חדש של מילים, משפטים ופסקאות, הוספת תוכן במקרה הצורך, הוספת או השמטת מילות קישור, חלוקה לפסקאות אם התוכן עמוס מדי, העשרת אוצר המילים ושימוש במילים נרדפות, ממשק עבודה פעיל עם כותב העבודה, מציאת כותרות הולמות לפרקי העבודה, מיקוד בנושאי העבודה, הבדל בין עיקר לטפל, כתיבת מקורות לפי כללי כתיבה אקדמיים.

ובנוסף לכך, כל מה שתצטרך מבחינה תחבירית ולשונית – אנחנו כאן לשירותך! ויקידמיה – כתיבת עבודות סמינריוניות.

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים