תואר אקדמי ללא עבודות סמינריון, האם אפשרי בכלל?

למה עבודות אקדמיות חיוניות לחיינו

דמיינו לכם מוסד אקדמי בו הסטודנטים כלל לא צריכים לכתוב עבודות. מעבר לכך, הסטודנטים הם אלו שבוחרים את האופן בו הם רוצים שיבחנו אותם. האם מוסד שכזה יכול להתקיים במציאות? התשובה לשאלה הזו היא בוודאי שלא! מוסד אקדמי בו לא נכתבות עבודות אקדמיות ובפרט עבודות סמינריון הוא לא מוסד אקדמי. חשוב להבין שאקדמיה היא לא רק מקום בו לומדים למבחנים ומגישים עבודות סמינריון אלא מהווה כמוסד חברתי שתורם להישרדותה של החברה. נשאלת השאלה, איך האקדמיה שומרת על הישרדותה של החברה?

במענה לשאלה, על מנת שחברה תתקיים היא צריכה בעלי תפקידים ומקצועות שונים שיבנו אותה, וישמרו על ההישרדות שלה. לפיכך האקדמיה היא מוסד משמעותי המכשיר ומכין אנשים להיות חלק מהחברה. ההכשרה היא ההתמקצעות וההכשרה לעבודה באמצעות הלימודים. לכן בהסתמך על כך אם האקדמיה לא הייתה קיימת לא היו קיימים תפקידים ומקצועות שונים שהינם קריטיים להישרדותה של החברה.

עד כה הובנה חשיבותה של האקדמיה, אולם איך מתקשרות לכך עבודות סמינריון? בדומה ליעילותה של האקדמיה אל החברה גם עבודות האקדמיות תורמות מאחר שהן חלק מהאקדמיה. אולם לפני שיוצג אופן התרומה הבלעדי לחברה, ישנה סוגיה חשובה לא פחות והיא חוסר החיבה של הסטודנטים לכתוב עבודות סמינריון . זו סוגיה חשובה שיש לענות עליה ולבחון מדוע סטודנטים לא אוהבים לכתוב עבודות סמינריון?

התשובה לסוגיה זו היא פשוטה למדיי, חוסר ניסיון וביטחון. כאשר סטודנט מתחיל את הלימודים האקדמיים שלו הוא אינו מגיע עם ניסיון רב בכתיבה ובפרט בכתיבה מדעית. מעבר לכך, סטודנטים  רבים לא שולטים כלל בפרקטיקה של כתיבה מאחר שהיא כלל איננה שייכת לעולם שלהם. אנשים צעירים כיום לא מרבים בכתיבה ואם כבר כותבים הכתיבה איננה כתיבה קלאסית ומרוהטת אלא יותר כתיבה יומיומית. לכן כשמגיעים אל האקדמיה ומתחילים ללמוד כתיבה מדעית לא מצליחים לגשר על הפער ומכך נוצרת סיטואציה של חוסר ביטחון מחד, ורתיעה מכתיבה מדעית מאידך.

מאוד קשה לגשר על אותו פער במיוחד אם לסטודנטים אין כלל מוטיבציה ללמוד. בנוסף לזאת, הבעייתיות בסוגיה הזו היא ההחמצה האדירה שיש לסטודנטים מהתרומה הבלעדית של עבודות הסמינריון אל חייהם. בהתאם, אותה תרומה של עבודות הסמינר היא גם התרומה אל החברה בפרט. נשאלת השאלה, כיצד באה לידי ביטוי תרומה הזו? והתשובה לשאלה היא ביכולת לעמוד באתגרים וקונפליקטים קשים מנשוא. נכון, כשחושבים על זאת אף אחד לא באמת אוהב להירתם לכתיבת עבודה שדורשת המון חשיבה, קריאה, ניסוח נכון והכי חשוב לעמוד בסטנדרטים גבוהים. אולם בבחינה לעומק רואים שדווקא ההירתמות, והבחירה בלפעול הם אלו שמלמדים את האדם הצעיר כיצד להתמודד עם קשיים. לכן לסיכום, למרות הקושי הברור למדיי, תואר אקדמי ללא עבודות סמינריון הוא תואר שאינו קיים, והסיבה לכך היא בחשיבות האקדמית של העבודה בנוסף לתרומה האישית והחברתית יחדיו.

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים