עבודות סמינריוניות – אתגר גדול במשימות קטנות

עבודות סמינריוניות – אתגר גדול במשימות קטנות

כתיבת עבודות סמינריוניות – אתגר גדול במשימות קטנות

יש מצב סביר מאוד שאתם עומדים בפני אחד הפרויקטים הכי משמעותיים בתואר שלכם – כתיבת עבודות סמינריוניות. זה הרגע שבו סטודנטים מגלים מגוון רגשות מעורבים שנעים בדרך כלל על הטווח בין פאניקה מוחלטת, אדישות הרסנית ותסכול מעצבן. אם אתם שואלים אותנו, לאף אחד מהתחושות האלו אין מקום וחבל שתרגישו שהאתגר כל כך גדול שהוא הולך להשתלט לכם על החיים. המחשבה על כתיבת עבודות לא חייבת להיות מבהילה ומחרידה, אם עושים אותה בצורה נכונה ובריאה ועוקבים אחרי כמה כללים שעושים את החיים הרבה יותר קלים.

כתיבת עבודות סמינריוניות מתחלקת לשלבים

דבר ראשון, קחו דף ועט. או יותר נכון, מסך מחשב ומקלדת. דבר שני, חלקו את כתיבת העבודה לתת-משימות וגם אותן לתת-משימות.
מה זה אומר? אם למשל הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות זה לבחור נושא, רשמו כל מה שיכול לקדם אתכם בצעד זה. לדוגמה: שיחה עם המנחה, בדיקה של סילבוס הקורס וכדומה. לאחר שבחרתם נושא, המשימה הבאה היא כתיבת סקירת ספרות. רשמו בדיוק מה נדרש מכם כדי לקדם צעד זה. לדוגמה: ביקור בספריה (רשמו לעצמכם אתה הימים הפנויים שלכם והשוו אותם עם ימי ושעות הפעילות של הספרייה), בדיקת חומרים אונליין (החליטו על יום מוגדר בו אתם מקדישים מספר שעות לגלישה והדפסה של חומרים רלוונטיים) וכדומה. לאחר מכן, החליטו על הימים בהם אתם כותבים את סקירת הספרות, כשמומלץ להקדיש לכך מספיק זמן מראש.

כתיבת עבודות סמינריוניות כוללת גם מחקר

עבודות רבות כוללות עריכת מחקר וגם בנוגע אליו העצה הגורפת היא לחלק את מהלך הדברים לתתי-משימות ולהחליט מראש כמה זמן אתם מקדישים לכל חלק ומתי. למשל, ראיון נחקרים או כתיבת ניתוח סטטיסטי לממצאים. פרק המחקר עומד בפני עצמו בעבודה והמבנה שלו שונה מסקירת הספרות התיאורטית. לכן, כדאי להקדיש לו תת-לוח זמנים משל עצמו.

החשיבות של לוח זמנים מסודר

תכנון מראש של כל צעד יאפשר לכם לא רק להטמיע שהשד אינו נורא כל כך, אלא לקבל מושג לגבי לוח הזמנים הדרוש לכם לכתיבת עבודות סמינריוניות. למשל, סטודנט שכותב עבודה עיונית שלא כוללת מחקר, יכול לסיים יותר מהר מכם, אם אתם תלויים במקביל בלוחות הזמנים של המרואיינים איתם אתם צריכים להיפגש. ברגע שמבינים את התמונה במלואה וכל משימה במכלול מקבלת אופק ברור, קל להתגבר על תחושת החשש ולהתחיל לכתוב.

סגירת תפריט
נגישות

צרו קשר