היתרונות במגורים במעונות סטודנטים

היתרונות במגורים במעונות סטודנטים

החיים כסטודנט הם לא רק שיעורים, מבחנים וכתיבת עבודה אקדמית כזו או אחרת. להיות סטודנט זה דבר ראשון חוויה. ,יש חיים גם מחוץ לאקדמיה וכדאי להכיר אותם. המגורים במעונות הסטודנטים, אשר לרוב נמצאים בסמיכות ובקרבת מוסד הלימודים תורמים פעמים רבות לחווית החיים הסטודנטיאלים במלואם.

להלן מספר יתרונות בולטים למגורים במעונות סטודנטים

הקירבה והחסכון בזמן

החיים בקרבה למוסד הלימודים משמעותית ממספר סיבות. החסכון בזמן לא יסולא בפז. במקום לבזבז זמן על נסיעות, החלפת אוטביסים או רכבות, מרוויחים הגעה מהירה וזמינה לשיעורים ולמתקנים השונים של מוסד הלימודים. למשל, כשיש עבודה אקדמית ענקית להגיש, זה אידאלי לגור קרוב לספרייה…

הביחד וחיי החברה

לרוב ,סטונדים מגיעים למוסדות הלימוד מכל חלקי הארץ, לכן, המגורים המשותפים במעונות מאפשרים בניית קשרים וחיזוקם מחוץ לשעות הלימודים. כשגרים רחוק, קשה לתחזק קשר והפוטנציאל החברתי האדיר הטמון בלימודים אקדמים רק מתפספס וחבל. לרוב גרים במעונות הסטודנטים גם סטודנטים מחו”ל, יש כאן הזמנות אדירה להיכרות חוצת גבולות. חשוב גם לדעת שבחלק מהמקומות, אדוגת הסטודנטים לוקחת חלק פעיל בשימור ופיתוח חיי החברה ועל כן שווה להתעדכן בקיומים של מפגשים אן אירועי גיבוש. זה הזמן שלכם להינות, להתפתח חברתית ולייצר קשרים לכל החיים, נצלו אותו היטב.

קבוצות למידה

חלק גדול מהאנשים נהנה ונתרם מאוד מלמידה משותפת. כשאתם גרים במעונות אתם לרוב גרים עם סטודנטים נוספים. לרוב מתפתחים חיי חברה עשירים ומהנים כשגרים ביחד, אבל (ואולי בנוסף), יש גם יתרונות ללימודים עצמם. ניתן לעשות קבוצות לימוד, להיעזר בסטודנטים אחרים בדברים שמתקשים בהם, כשנתקעים בכתיבת עבודה אקדמית או ייתרה מכך, כשצריך להגיש עבודה אקדמית בזוגות, אין יותר אידאלי ממגורים מושתפים וקרובים לשבת ולכתוב עבודה אקדמית יחד באופן אפקטיבי ולא בשלט רחוק.

חסכון בכסף

לרוב המגורים במעונות זולים משמעותית, מהשכרת דירה או אפילו עלויות התחבורה הציבורית. עקב הביקוש הגדול למעונות לא כולם זכאים ולרוב נדרש לעמוד בתנאי קבלה מסויימים הקשורים במרחק ממוסד הלימודים או במצב סוציו-אקדמי. חשוב לבדוק את הזכאות שלכם למעונות ולפעמים, לסטודנטים העונים על דרישות מסויימות יש גם סיוע כלכלי במימון המעונות מטעם האוניברסיטה או גופים חיצוניים. שווה בדיקה.

וטיפ קטן ברמה האישית:תהנו, תהנו, תהנו. אין ספק שזו תקופה מאתגרת. אך היא גם מעשירה, מקדמת, ומפתחת. זה הזמן שלכם ושלכן, נצלו אותו על הצד הטוב ביותר.

סגירת תפריט
נגישות

צרו קשר