מקורות מהימנים – עבודות אקדמיות

כתיבת עבודות אקדמיות עם מקורות מהימנים

כתיבת עבודות אקדמיות היא חלק ממסלול שכל סטודנט עובר. לא משנה באיזו פקולטה אתם ובאילו תחומים בחרתם להתמקד, בשלבים מסוימים בתואר תצטרכו לכתוב עבודות ולשם כך תצטרכו בין השאר לקרוא כמות לא מבוטלת של מחקרים, מאמרים, ספרים, סיכומים ופריטי מידע. אלו יסייעו לכם בהבנה לעומק של הנושא שבחרתם לסקור או לחקור וחלק ניכר מהם ייכנסו לסקירת הספרות, שהיא החלק בעבודה שמסכם את החומר התיאורטי עליו מתבססת העבודה.
לאור זאת, חשוב להבין כי לא כל מקור שאתם קוראים או מסתמכים עליו, יכול להיחשב כמקור אקדמאי. אם מנחה העבודה דורש למשל 15 מקורות ביבליוגרפים אקדמאים, אתם צריכים להיות בטוחים שהם כולם שפיטים, תקינים ועומדים בכללים של כתיבת עבודות אקדמיות. זה בסדר להוסיף על מקורות אלו אבל המינימום הנדרש חייב להופיע בסקירת הספרות שלכם.

אז אילו מקורות מתאימים לכתיבת עבודות אקדמיות?

נתחיל במה שאי אפשר להשתמש בו ומדובר דווקא במאגר המידע הפופולארי ביותר בעולם – ויקיפדיה. כן כן, אותה אנציקלופדיה חינמית, נגישה ונרחבת שכולנו רגילים לחפש בה מונחים, אינה נחשבת מקור אקדמי. הסיבה היא שויקיפדיה מסתמכת על כתיבה של גולשים מן השורה ולכן אי אפשר להחשיב אותה במקור מוסמך. יחד עם זאת, בסוף כל ערך מופיע בדרך כלל קישור לפריטים ביבליוגרפים שבהם בהחלט אפשר להשתמש, במידה והם כוללים מחקרים מסודרים ומהימנים.
עוד מקור שלא נחשב אקדמי, הוא תקצירים שונים למאמרים שמופיעים ברחבי הרשת. שוב, במידה ואתם עומדים במכסת הפריטים שנקבעה ומעוניינים להשתמש בחומר עזר נוסף אין מניעה לעשות זאת, אבל התקציר כשלעצמו, שבדרך כלל נכתב על-ידי סטודנטים בדיוק כמוכם או עורכי תוכן שונים, אינו נחשב מקור שעומד בפני עצמו.
כתיבת עבודות אקדמיות כן יכולות וצריכות להתבסס על מחקרים. כאלו שמופיעים בהם שמות החוקרים, שנת המחקר ופירוט מסודר שלו. גם מאמרים מכתבי עת שונים נחשבים למקור טוב לכתיבת עבודות אקדמיות. ספרים שכתבו אנשי אקדמיה וחוקרים יכולים לשמש גם הם. לעיתים, מספיקים כמה פרקים מהספר שרלוונטיים לנושא העבודה שלכם, לכן נסו לאתר אותם אם מדובר בספר עבה כרס שייקח זמן רב לקרוא את כולו.

כתיבת עבודות אקדמיות כוללת רשימה ביבליוגרפית

פן חשוב נוסף בכתיבת עבודות באקדמיה הוא הרשימה הביבליוגרפית. נהלו רישום מדויק של כל פריט מידע שהשתמשתם בו, על-מנת להכניס אותו לרשימה הסופית וזכרו לכתוב אותה לפי הכללים הנהוגים והקבועים.

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים