סדר – פרויקט עבודה סמינריונית

סדר – פרויקט עבודה סמינריונית

עשו סדר בפרויקט שנקרא כתיבת עבודה סמינריונית

מכירים את הסטודנטים האלו שהכול בא להם בקלות? בטוח יש לכם לפחות אחד או שניים כאלו בכיתה. הם אלו שמוציאים את הציונים הכי גבוהים ולמדו חצי מהזמן שאתם השקעתם בלמידה, אלו שעונים ראשונים לשאלות של המרצה, מסיימים בקלילות את מטלות הבית ובכלל, נראה כאילו הכול תפור עליהם והם בדיוק במקום שמתאים להם.
אם אתם לא מרגישים שאתם מהסטודנטים האלו, זה בסדר גמור. האמת, שרוב האנשים נמצאים במצבכם וחשים מדי פעם שהם צריכים אקסטרה תשומת לב והכוונה כדי לא “ללכת לאיבוד”.
הדבר נכון גם לגבי כתיבת עבודה אקדמית. הסטודנטים האלו, שתמיד הכול הולך להם בקלות, בוודאי כבר נמצאים בשלב גיבוש ראשי הפרקים כשאתם עוד נאבקים בניסיון לעשות סדר בדברים. למזלכם, אנחנו כאן כדי לעזור ולתת לכם טיפים ממה להתחיל ולא פחות חשוב – איך לסיים.

כתיבת עבודה סמינריונית מתחילה מבחירת נושא

ברגע שיש לכם נושא לעבודה, הכול כבר נהיה ברור יותר. אחרי שבחרתם נושא, אתם צריכים להתחיל לאסוף מקורות אקדמיים שעוסקים בו, במישרין ובעקיפין והם אלו שיתגבשו בשלב מאוחר יותר לסקירת הספרות שלכם. זכרו, ככל שתתפקסו מהר יותר על נושא, יהיה לכם יותר קל להתחיל לאסוף חומר רלוונטי.

לאחר שבחרתם נושא, בחרו את סוג העבודה

כתיבת עבודה סמינריונית מתחלקת לשני סוגים עיקריים: עיונית ומחקרית.
אם החלטתם שכתיבת עבודה סמינריונית עיונית יותר מתאימה לכם, אתם צריכים להתחיל לקרוא לעומק את המקורות הביבליוגרפים שאספתם ולקשר ביניהם לכדי רעיון אחיד.
אם החלטתם לערוך מחקר, זהו השלב בו אתם אוספים מקורות עם מחקרים דומים וגם מחליטים על מהלך המחקר – השיטה, האוכלוסייה הנבדקת בו, מתי ייערך ועוד.

כתיבת עבודה סמינריונית מתחלקת לשלבים קבועים

כל עבודה צריכה לכלול מבוא, סקירת ספרות, ממצאים ממחקר שלכם אם יש, דיון, סיכום ומסקנות. כתיבת עבודה סמינריונית מסתיימת בכתיבת המבוא, על אף שבעבודה הוא מופיע ראשון. זאת משום שרק אחרי שקראתם את החומר, ערכתם מחקר וקישרתם את הממצאים שלכם לספרות מחקרית שמשיקה להם, אתם יכולים לספק לקורא הצצה לנושא העבודה ומהלכה.
בסוף העבודה, לאחר פרק הסיכום, מופיעה הרשימה הביבליוגרפית של המקורות בהם השתמשתם. שימו לב שכתיבת עבודה סמינריונית תקינה כוללת גם רשימה ביבליוגרפית שעומדת בכללי האקדמיה. אם אינכם בטוחים כיצד לבנות אותה, מצאו מסמך המפרט את כללי APA, הנהוגים בכתיבת ביבליוגרפיה או התייעצו עם מנחה העבודה.

סגירת תפריט
נגישות

צרו קשר