עבודה סמינריונית לדוגמא

ניגשים לכתוב עבודה סמינריונית? צריכים השראה והכוונה? אתר ויקידמיה מציג קווי מתאר עבור עבודה סמינריונית לדוגמא. הצעד הראשון הוא כמובן בחירת נושא העבודה ושאלת המחקר, שתשמש כעמוד השדרה שלה.

בחירת שאלת מחקר לכתיבת עבודה אקדמית

המשוכה הראשונה שעומדת בפני הסטודנטים כיום שניצבים בפני כתיבת עבודה, היא בחירת נושא העבודה, ובאופן יותר ספציפי, בחירת שאלת המחקר. עבודה סמינריונית לדוגמא, צריכה לענות על שאלת המחקר אשר במהלכה, על הכותב להעלות השערות ולבחון אותן.

כתיבת עבודה סמינריונית לדוגמא מתחילה בבחירת שאלת מחקר נכונה וממוקדת. בחירת תחום המחקר מאפשרת לסטודנט להעמיק בנושא המעניין אותו במיוחד ולחקור אותו. אך נושא העבודה הסמינריונית צריך להיות כזה אשר יספק מספיק עניין עבור עבודה מלאה ועשירה. חלק מהקריטריונים הללו, כוללים בדיקה האם קיימים מספיק מקורות מידע בכדי לכתוב עבודה סמינריונית לדוגמא. אם התחום הוא דליל במקורות מידע, יידרש הסטודנט לחשיבה מקורית ויצירתית במיוחד, בכדי לכתוב עבודה טובה ומקיפה.

בבחירת שאלת המחקר בעבודה סמינריונית לדוגמא, יש לקחת בחשבון את היקף העבודה, והאם התשובה לשאלת המחקר שנבחרה יכולה למלא נפח זה. מנגד, כדאי לשים לב שלא לבחור שאלות מחקר בנושאים בנאלים ונדושים, אלא אם כן יש ביכולת הסטודנט לספק זווית ראייה חדשה ומרעננת בנושא. שאלת המחקר צריכה להיות ברורה, ומנוסחת באופן רהוט ונהיר, בכדי שהמטלה לענות על שאלה זו, תהיה פשוטה וישירה יותר. על שאלת המחקר בעבודה הסמינריונית להיות מפורטת ככל שניתן ולא כוללת תחומים כללים ולא ממוקדים. שאלה זו, צריכה להיות שאלה אותה ניתן לחקור והתשובה אליה מספקת מענה תכליתי והגיוני.

כך לדוגמא, “איך משפיעה מלחמה על הפריפריה?” אינה שאלת מחקר טובה, מאחר והיא כוללנית מדי. היא אינה מתייחסת לנושא מסוים, הנושא אינו תחום בזמן, והגיאוגרפיה אמנם מצמצמת את השאלה לאזורים מסוימים במדינה, אך הפירוט אינו מספיק. שאלת מחקר טובה יותר יכולה להיות – “כיצד השפיע “צוק איתן” על ענף החקלאות ביישובי עוטף עזה?”. במקרה זה, שאלת המחקר תחומה בזמן ובמקום, מספקת מקום נרחב להעלאת השערות ובדיקתן, וחשוב מכל, היא שאלה קונקרטית המאפשרת מגע עם נתונים אבסולוטיים של מחירים, עלויות, רווחים והפסדים.

בבוא הסטודנט לבחור שאלת מחקר לעבודת סמינריון, עומדת לרשותו שורה של מאגרי מידע מגופים ומוסדות שונים, מהם הוא יכולה לקחת עבודה סמינריונית לדוגמא, להתרשם, ולקבל השארה מעבודות אחרות. ניתן להתרשם מההיקף המחקרי הקיים בכל תחום, היכן מוצה הנושא עד תום, והיכן יש עוד מקום לתרום ולהעמיק. לסיכום, עבודה טובה מתחילה לפני הכל עם שאלת מחקר טובה. לכן, אין למהר ולהאיץ בתהליך זה, מאחר והוא מאוד יכול להשפיע על התוצאה הסופית של העבודה כולה.

צרו קשר למידע נוסף:

סגירת תפריט
נגישות