להשאר שפויים – שילוב עבודות סמינריוניות עם הורות

איך לשלב כתיבת עבודות סמינריוניות עם הורות ולהישאר שפויים?

כשחושבים על סטודנטים, בדרך כלל מדמיינים אנשים צעירים בתחילת חייהם שחיי האקדמיה והלימודים משמשים להם כקרש קפיצה ראשוני בדרכם לכבוש את העולם.
האמת שיש בזה משהו, רק שצריך לזכור שיש עוד אוכלוסיה שבדרך כלל זוכה לפחות תשומת לב והיא הסטודנטים שהם הורים: אמהות או אבות.
לאלו יש אתגרים נוספים בחיים מעבר למבחנים, מטלות וכתיבת עבודות סמינריוניות. השאלה היא, איך לשלב אותם בצורה הנכונה ביותר. לכן אם אתם הורים לילדים קטנים (או גדולים) ועדיין פוקדים את ספסל הלימודים, הכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם.

כתיבת עבודות סמינריוניות קלה יותר עם סיוע מהסביבה

כתיבת עבודה בסוף התואר מהווה משקל גדול בציון הסופי שלכם ולכן יש להקדיש לה את הזמן והמקום הראויים לה. כמובן שכשאתם גם הורים בנוסף לכל, הילדים תופסים חלק ניכר מהזמן והמשאבים שלכם ולכן, אל תהססו להיעזר בכמה שיותר אנשים בתקופת הכנת העבודות. הודיעו למשפחה, לחברים וכמובן לבני ובנות הזוג שאתם בעיצומה של כתיבת עבודות סמינריוניות, כדי שתוכלו לבקש מהם עזרה ושירותי בייביסיטינג במידת הצורך..
אם יש לכם אפשרות, נקזו את רוב שעות הכתיבה לשעות בהם הילדים במסגרות, כך שתוכלו להיות פנויים אליהם בשעות אחר הצהריים. אם אתם משלבים גם עבודה במשרה מלאה או חלקית ולא פנויים בשעות הבוקר, וודאו כי נשארים לכם אחר צהריים פנויים וערבים שקטים להשלמת שעות כתיבה.

זכרו שהתקופה של כתיבת עבודות סמינריונית היא לחוצה כשלעצמה, לכן אם יש שינויים שקשורים בילדים וסובלים דיחוי, שיקלו לדחות אותם עד לאחר הגשת העבודות. כך תהיו פנויים רגשית ופיזית לילדים ותהיו הורים טובים בדיוק כפי שאתם סטודנטים מצטיינים

יכול להיות שתרגישו שכתיבת עבודות סמינריוניות היא משימה שגדולה עליכם

זכרו, שתכנון נכון של הזמן יכול לסייע רבות בכתיבה רגועה ואיכותית. כדאי אפילו לשבת עם ההורה השני ולהחליט באופן מסודר מתי כל אחד מקדיש זמן לילדים ומתי לכתיבה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה אם שניכם סטודנטים וכל אחד מכם זקוק גם לזמן איכות עם הילדים וגם לזמן לכתיבת עבודות סמינריוניות. הבנה של הצד השני ומתן חשיבות לעבודה שלו כמו לעבודה שלכם, היא המפתח להתמודדות בריאה עם הסיטואציה.
בכל מקרה, השד אינו נורא כפי שאולי נדמה לכם. את המשימה הכי מאתגרת בחייכם – ההורות, אתם עוברים בהצלחה. מכאן, הכול כבר באמת יהיה קטן עליכם.

צרו קשר למידע נוסף:

סגירת תפריט
נגישות