טיפים לבחירת נושא מחקר בעבודה סמינריונית

בבואכם לבחור נושא מחקר לכתיבת עבודה סמינריונית, ראשית יש לאפיין את סוג המחקר שבו אתם מתמקדים בעבודה. מרבית המרצים מגדירים מראש אם הם דורשים מחקר איכותני או מחקר כמותי. בין סוגי המחקר ישנם הבדלים משמעותיים, יחד עם קווי דמיון. מאמר זה יתמקד בטיפים כללים שייסעו לכם לבחור בצורה מיטיבה את נושא המחקר שלכם, אוכלוסיית היעד וההכנה המקיפה לפי ביצוע מחקר , מכל סוג, במסגרת עבודה סמינריונית.

טיפ ראשון

חשוב להגדיר את נושא המחקר. כתיבת עבודות סמינריוניות הוא תהליך ארוך, מעמיק ומקיף. הקפידו לבחור נושא מחקר שמעניין אתכם. נושא שיש לכם מוטיבציה לחקור וללמוד לעומק. ככל שתגלו עניין בנושא העבודה, כך יהיה לכם יותר קל לצלוח את המשימה המורכבת שנקראת עבודה סמינריונית. יתרה מכך, סטודנטים רבים מפתחים את נושא העבודה הסמינריונית שלהם בתארים מתקדמים. בחירה בנושא שיש לכם תשוקה אליו יכולה להיות עבורכם אבן דרך, בדרככם באקדמיה ותחום לפתח ולהתפתח בו.

טיפ שני

התמקדו! עבודת המיקוד הנה בצורת משפך, ראשית בוחרים נושא כללי, מתוך אותו נושא מגדירים תחום ספציפי שמעוניינים לחקור אותו במהלך הסמינריון. מאותו הנושא עליכם לגזור: שאלת מחקר, השערות מחקר, השיטה, כלי המחקר וכמובן, להגדיר את אוכלוסיית המחקר בה תרצו לעסוק. חשוב לבחור אוכלוסיית מחקר נגישה, אוכלוסייה שאתם יודעים שתוכלו לגייס ולפנות אליה. גם במחקר כמותי וגם במחקר איכותי בעבודה סמינריונית, יש צורך בגישה ישירה לנבדקים. בין אם זה העברת שאלונים לאוכלוסייה מסוימת, תצפיות או ראיונות. במידה ותבחרו אוכלוסייה שאין לכם גישה אליה, תתקשו מאוד לבצע את המחקר.

טיפ שלישי

טיפ אחרון וחשוב מאוד. בעבודה סמינריונית חשוב להשתמש במקורות אקדמיים רלוונטיים ועדכניים. אנו ממליצים לכל הסטודנטים לקרוא מספר עבודות סמינריון לדוגמא על מנת להבין מהו התוצר הסופי. נושא המקורות הוא יסוד חשוב מאוד בבחירת הנושא, בכתיבת סקירת הספרות המקדימה למחקר ומהווה בסיס תיאורטי לקיומו. לא כדאי לכם לבחור נושא מבלי לבדוק שיש היקף מספק של ספרות תיאורטית שתוכלו להסתמך עלייה בכתיבת העבודה. ל מחקר טוב בעבודה סמינריונית אין ערך ללא רקע תיאורטי מקיף ורלוונטי. יתרה מכך, לרוב לסקירת הספרות נתח גדול ומשמעותי בעבודה עצמה, חשוב לוודא שיש לכם מספיק חומר להשתמש בו בכתיבה. הדרך לעשות זאת היא חיפוש מקדים בגוגל או באתרי חיפוש ייעודים המכילים מאגרי מאמרים בעברית ובאנגלית. נקודה חשובה לא פחות שיכולה להקל עליכם, במידה ואינם דוברי אנגלית, וודאו שיש גוף מחקר מספק גם בעברית, דבר שמסייע ומקל בכתיבת עבודה סמינריונית ובצמצום הצורך בתרגם מקורות.

זקוקים לסיוע
בכתיבת עבודות?

נשמח לסייע, השאירו פרטים:

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

סגירת תפריט
נגישות

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים

זקוקים לסיוע בכתיבת עבודות?

בשיחה קצרה נדע בדיוק כיצד לסייע

סבינה וסיון - שירות כתיבת עבודות סמינריוניות בתשלום לסטודנטים

ויקידמיה | שירות אקדמי לסטודנטים