עבודה אקדמית – חדשנות

עבודה אקדמית – חדשנות

כתיבת עבודה אקדמית על נושא חדשני

אצל הרבה סטודנטים הקונוטציה לכתיבת עבודה אקדמית, יוצרת תחושה של משהו מיושן וארכאי והם חוששים שיצטרכו לערוך מחקר על נושא שחוק ולא עכשווי כגון חייהם של הנזירים בימי הביניים או התפיסה של פערים עדתיים בקרב אוכלוסיות קשישות. תחושה כזו “מוציאה את הרוח מהמפרשים” עוד לפני תחילת הכתיבה וחבל. אם אתם מעוניינים בכתיבת עבודה אקדמית בנושא עדכני שבאמת מעניין אתכם, אין שום מניעה שתעשו זאת, תוך זיקה לחומר שלמדתם במהלך התואר, כמובן. הרווח במקרה זה הוא כפול – אתם תהינו מכתיבת עבודה שיש לה זיקה לנושאים מודרניים והאקדמיה תהנה מסקירת נושא במבט חדש וחדשני שעשוי אף לתרום לבחינה מחודשת של הדברים והחלטה על המשך מחקרי עומק בנושאים שנבדקו.

רעיונות לנושאים לכתיבת עבודה אקדמית

אם החלטתם לכתוב על נושא עדכני, אתם יכולים להשתמש במגוון ענפי המחקר שצמחו באקדמיה בשנים האחרונות: טכנולוגיות חדשות, לימודי מגדר, רשתות חברתיות שצצו בשנים האחרונות ועוד. כתיבת עבודה אקדמית מהותה היא שילוב בין מאמרים וקישור ביניהם, לכן הקפידו שימו לב שאת הנושא הנבדק אתם צריכים בכל זאת לקשר למחקרים שנעשו בעבר. לכן, אם אתם לא מוצאים מקורות העוסקים בדיוק בנושא אותו בחרתם, השתמשו במקורות משיקים שניתן להסיק ולהשליך מהם לנושא שלכם. כך למשל מחקר עבר על פערים עדתיים בקרב אוכלוסיות קשישות, יכול לשמש לבדיקת אותם פערים בעידן הרשתות החברתיות וכיצד אופן השימוש או אי השימוש של אותן אוכלוסיות משפיע לטובה או לרעה על אותם פערים.

כתיבת עבודה אקדמית צריכה להיות יצירתית

המחקרים המעניינים והחשובים ביותר נעשים מתוך יצירתיות של החוקרים והרצון שלהם להביא רעיונות או ללמוד על תופעות שבעבר לא חשבו לתת עליהם את הדעת. אל תהססו לחשוב “מחוץ לקופסה”. כתיבת עבודה אקדמית רצינית יכולה גם לשמש אתכם למחקר עתידי במידה ותרצו להמשיך את הקריירה האקדמית שלכם במחקר והמקורות בהם אתם משתמשים בהחלט יכולים לשמש אתכם גם בהמשך, במידה והם יהיו רלוונטיים.

תפקיד המנחה בכתיבת עבודה אקדמית

עבודה יצירתית וחדשנית יכולה גם לסייע רבות בקבלת ציון גבוה, בתנאי כמובן שהיא כתובה על-פי הכללים והדרישות של האקדמיה, הפקולטה והמנחה. בכלל, בכל מקרה בהם אתם לא בטוחים מה הצעד הבא או אם החזון שלכם לכתיבה מתממש בצורה האידיאלית, התייעצו עם מנחה העבודה על-מנת שיספק לכם טיפים והכוונה להמשך ויפנה אתכם למקורות סיוע נוספים במידת הצורך.

סגירת תפריט
נגישות

צרו קשר